• polozne-na-medal-2

Porady Akademii Malucha Alantan

Pożegnanie z pieluchą

Lato to najlepszy czas dla Twojego malca, aby oduczyć go noszenia pieluchy. I choć na początku będzie ciężko, to uchronisz delikatną skórę dziecka przed podrażnieniami, które mogą nawet skończyć się pieluszkowym  zapaleniem skóry.

Zanim zaczniemy odzwyczajać malucha od pieluchy, porozmawiajmy z nim i wytłumaczmy, że od tej pory pieluszka już nie będzie potrzebna, a swoje potrzeby będzie załatwiał do nocniczka.

Czytaj więcej...

Zadbaj o przyszłość dziecka

Narodziny dziecka to dobry moment na zmianę naszego nastawienia do osobistych finansów. Problemy związane z pielęgnacją dziecka, z zakupem odpowiedniego wózka czy z zaplanowaniem urlopu można szybko rozwiązać. Ale jeśli nie zaczniemy od razu dbać o zabezpieczenie finansowe naszych pociech to może się okazać, że tym zaniedbaniem przekreślimy ich szanse na lepszą przyszłość.

Czytaj więcej...

Wakacyjna apteczka

Wyjazd z dziećmi na wakacje to długo oczekiwany moment. Dobrze przygotowana apteczka i nasze dobre samopoczucie są gwarancją, że rodzinny wyjazd będzie udany. Wreszcie nadszedł ten oczekiwany dla całej rodziny radosny moment. Wyjazd na wakacje. Mamy proste marzenia: pogoda musi być dobra, miejsce urlopu ciekawe i jak najwięcej atrakcji dla naszych dzieci.

Czytaj więcej...

Sen, który rozwija

Problemy z zasypianiem maluszków to stały temat rozmów rodziców. Co zrobić, aby nauczyć dziecko zasypiania? Sprawne poradzenie sobie z tym wyzwaniem uchroni rodzinę przed zmęczeniem, a dziecku zapewni prawidłowy rozwój.

Czytaj więcej...

Rozmowa od pierwszego dnia

Tata, który przez cały czas mówi do swojego kilkumiesięcznego synka na pewno nie jest gadułą. On po prostu wie, że maluszek z uwagą wsłuchuje się w jego głos, I choć niczego nie rozumie to w przyszłości słowa, które słyszy „odnajdą się” w jego umyśle.

Czytaj więcej...


Logo AMA Wszystkie prawa zastrzeżone: Akademia Malucha Alantan, 2012 DomiArt Kreacja i realizacja: DomiArt, 2012       
Do góry strony