• poradnik-rodzicow
  • apteczka-boks
  • boks

Adres: Pabianicka 245, 93-457 Łódź

Godziny otwarcia: 10:00-21:00

www.portlodz.pl

Port Łódź Junior

Krainą stworzoną z myślą o dzieciach w wieku 3 - 10 lat jest Port Łódź Junior – bezpłatna sala zabaw o powierzchni 400m2, w której pod opieką wykwalifikowanych animatorów maluchy przeniosą się do podwodnego świata pełnego atrakcji. W sali zabaw czeka na nie przebieralnia, w której znajdą stroje księżniczek, strażaków, piratów, wróżek, czarodziejów i kowbojów, kuchnia, której będą mogli bez obaw pobawić się w przygotowywanie potraw, kącik plastyczny, miejsce, gdzie z dostępnych elementów będą mogły zbudować tor samochodowy, basen z piłeczkami zabawki, kolorowanki, książki i całe mnóstwo maskotek. Największe atrakcje czekające na gości Portu Łódź Junior to zjeżdżalnia oraz kącik gier, gdzie każdy może spróbować swoich sił w grze na Nintendo Wii. Dla dzieci przygotowane zostały wyłącznie gry sportowe: tenis, golf, boks, baseball i kręgle.

Place zabaw

W pasażach Portu Łódź na małych odkrywców czeka plac zabaw oraz dwa interaktywne kioski z grami. Plac zabaw zlokalizowany w atrium obok sklepu IKEA to wyspa pełna atrakcji – na niebieskiej macie znajdują się zjeżdżalnie i elementy, na które można się wspinać: słoneczko, tęcza, chmurki.

Interaktywne kioski czekają na dzieci w okolicy sklepów Saturn i Leroy Merlin. Czerwone konstrukcje przypominające kształtem zabawne zwierzaki kryją dotykowy ekran, na którym można zagrać w trzy edukacyjne gry: puzzle, zapamiętywanie i kolorowankę. Punkty zabaw dla najmłodszych to jednocześnie miejsca, gdzie rodzice mogą odpocząć na jednej z przygotowanych dla nich sof lub ławek.

Patio

Na Patio na dzieci czeka zewnętrzny plac zabaw, na którym znajduje się piracki statek, bajkowe stworzenia, huśtawki i ścianka wspinaczkowa. Podczas gdy najmłodsi mogą beztrosko bawić się pod gołym niebem, ich rodzice mogę zrelaksować się na jednej z ławeczek lub przy kawiarnianym stoliku.

Strefa Restauracyjna

Strefa restauracyjna Port Łódź, tzw. food court, została wyposażona nie tylko w wysokie krzesełka dla maluchów i wygodne miejsca dla całych rodzin. Z myślą o dzieciach przygotowano dwie strefy zabaw dla dzieci w różnym wieku, w których znalazły się zaprojektowane z myślą o dzieciach meble, przybory do rysowania oraz telewizor, na którym wyświetlane są filmy animowane. Rodzice, siedząc dookoła, mogą podczas jedzenia obserwować zabawę dzieci.

Ponadto, we wszystkich restauracjach znajdujących się na food courcie czeka specjalne menu przygotowane z myślą o potrzebach najmłodszych. Rodzice mogą także skorzystać z kuchenek mikrofalowych, aby przygrzać posiłek przygotowany przez siebie. Do ich dyspozycji są również bezpieczne plastikowe zastawy i sztućce dla maluszków.

Pokoje dla rodzica z dzieckiem

Z myślą o rodzicach najmłodszych w Porcie Łódź powstały 3 pokoje, w których będą mogli się oni zatroszczyć o zmianę pieluchy, bez trudu podgrzać posiłek dla dziecka w kuchence i spokojnie je nakarmić. W pokojach dla rodzin przygotowano także kąciki dla starszych dzieci, w których kilkulatki znajdą wiele atrakcji, którymi zajmą się podczas gdy ich rodzice będą przewijać i karmić malucha.

 

Krzesełka dla dzieciMiejsca do zabawy lub zabawkiPrzewijak dla niemowlątMiejsce do karmienia piersiąOpiekunka do dzieciAnimacja zabawApteka w pobliżuMenu dla dzieci

Logo AMA Wszystkie prawa zastrzeżone: Akademia Malucha Alantan, 2012 DomiArt Kreacja i realizacja: DomiArt, 2012       
Do góry strony