Podczas zmiany pieluszki nie należy podnosić dziecka za pupę i nóżki, ponieważ jest to niebezpieczne dla stawów biodrowych.

1.Zakładanie pieluszki 1 2.Zakładanie pieluszki 2 3.Zakładanie pieluszki 3

Bezpieczne obracanie dziecka na bok.
Rękę układamy pod nóżką niemowlaka chwytając udo drugiej nóżki w pobliżu biodra. Drugą ręką podtrzymujemy rączkę i pupę dziecka, delikatnie przetaczając dziecko na bok. Gdy dziecko leży na boku łatwo podsunąć pieluszkę.

4.4. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?5.5. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?6.6. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?

Skuteczne zabezpieczenie przed odparzeniem.
W pierwszej kolejności smarujemy kremem skórę pachwin pamiętając, aby zachować kierunek od przodu do tyłu, następnie nakładamy krem na pośladki. Przyjemniej będzie, gdy przed nałożeniem kremu ogrzejemy go w swoich dłoniach.

7.7. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?8.8. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?9.9. - Jak bezpiecznie zakładamy pieluszkę jednorazowego użytku?

A teraz wystarczy zapiąć pieluszkę! :-)
Stosowanie preparatów Alantan Plus poprawia regenerację naskórka, elastyczność i gospodarkę wodną skóry dziecka. Można go stosować na skórę całego ciała. Jest bezpieczny już od pierwszego dnia życia. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania.

* Konsultacja medyczna: mgr Małgorzata Subocz - Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.


Logo AMA Wszystkie prawa zastrzeżone: Akademia Malucha Alantan, 2012 DomiArt Kreacja i realizacja: DomiArt, 2012       
Do góry strony