Lato to najlepszy czas dla Twojego malca, aby oduczyć go noszenia pieluchy. I choć na początku będzie ciężko, to uchronisz delikatną skórę dziecka przed podrażnieniami, które mogą nawet skończyć się pieluszkowym  zapaleniem skóry.

Zanim zaczniemy odzwyczajać malucha od pieluchy, porozmawiajmy z nim i wytłumaczmy, że od tej pory pieluszka już nie będzie potrzebna, a swoje potrzeby będzie załatwiał do nocniczka.

Narodziny dziecka to dobry moment na zmianę naszego nastawienia do osobistych finansów. Problemy związane z pielęgnacją dziecka, z zakupem odpowiedniego wózka czy z zaplanowaniem urlopu można szybko rozwiązać. Ale jeśli nie zaczniemy od razu dbać o zabezpieczenie finansowe naszych pociech to może się okazać, że tym zaniedbaniem przekreślimy ich szanse na lepszą przyszłość.

Wyjazd z dziećmi na wakacje to długo oczekiwany moment. Dobrze przygotowana apteczka i nasze dobre samopoczucie są gwarancją, że rodzinny wyjazd będzie udany. Wreszcie nadszedł ten oczekiwany dla całej rodziny radosny moment. Wyjazd na wakacje. Mamy proste marzenia: pogoda musi być dobra, miejsce urlopu ciekawe i jak najwięcej atrakcji dla naszych dzieci.

Problemy z zasypianiem maluszków to stały temat rozmów rodziców. Co zrobić, aby nauczyć dziecko zasypiania? Sprawne poradzenie sobie z tym wyzwaniem uchroni rodzinę przed zmęczeniem, a dziecku zapewni prawidłowy rozwój.

Tata, który przez cały czas mówi do swojego kilkumiesięcznego synka na pewno nie jest gadułą. On po prostu wie, że maluszek z uwagą wsłuchuje się w jego głos, I choć niczego nie rozumie to w przyszłości słowa, które słyszy „odnajdą się” w jego umyśle.


Logo AMA Wszystkie prawa zastrzeżone: Akademia Malucha Alantan, 2012 DomiArt Kreacja i realizacja: DomiArt, 2012       
Do góry strony